1.Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi'ndeydik18 – 22 Şubat tarihlerinde Antalya Susesi Otel’de gerçekleşen 1. Tıbbi Tedarik Zinciri Yönetimi Kongresi’nde yer aldık. Fuaye alanında yer alan standımızı Sağlık bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Dr.Şuayip Birinci, , İzmir Güney Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Prof.Dr.Behzat Özkan ve çok sayıda sektör temsilcisi ziyaret etti. Kongrenin 19 Şubat Perşembe günü gerçekleşen “Tedarik zincirinde İletişim ve Bilişim Sistemleri” başlıklı oturumunda Genel Müdürümüz Sn.Bekir Sami Nalbantoğlu katılımcılar tarafından ilgiyle dinlenen “IT Uygulamalarının Tedarik Zincirindeki Yeri” konulu bir konuşma gerçekleştirdi. 


  Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbantoğlu, WIN Otomasyon Fuar Açılışında Konuştu..

2023 ihracat hedefi içinde 100 milyar dolar paya sahip makine imalat sektörü liderleri WIN Otomasyon Fuarı’nda TÜYAP’ta bir araya geldi. 

Ekonomi Bakanlığı ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından da desteklenen fuarın açılışını yapan isimler arasında birçok sivil toplum kuruluşu başkanının yanı sıra İtalya Büyükelçisi Gianpaolo Scarante de yer aldı. Açılış konuşmalarında özellikle WIN Automation’a katılan firmaların üretim gücü olmazsa 2023 ihracat hedefine ulaşılmasının mümkün olmayacağı vurgulandı...

İtalya Büyükelçisi Gianpaolo Scarante, ENOSAD-Endüstriyel Otomasyon Sanayiciler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sedat Sami Ömeroğlu, Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu, Hannover Messe Hannover Messe Bileşim Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü Alexander Kühnel, Elektrik Tesisat Mühendisleri Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Alp Arslan Ok, IMDER - Türkiye İş Makinaları ve Distribütörleri ve İmalatçıları Birliği ISDER - İstif Makinaları Distribütörleri İmalatçıları Derneği Başkanı Faruk Aksoy, ZVEI - Alman Elektrik ve Elektronik Sanayiciler Derneği Danışmanı Martin Uhlendorf, AKDER- Akışkan Gücü Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Haydar Atılgan açılışa katılan isimler arasındaydı.

WIN FUARI GÖRÜNMEZİ GÖRÜNÜR KILIYOR!
Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu: “WIN Fuarı görünmezi görünür kılıyor alt yapı sektörüne üretim yapan ve çalışan üreticileri tek platformda buluşturuyor. Bu tarz uzmanlaşma fuarları kalıcı büyüme için ihtiyaç duyulan alt yapı ve tesislerin tanıtılması açısından büyük fırsat sağlıyor. Türkiye’nin 4 Saat içerisinde dünya nüfusunun yüzde 75’ine havayolu ile ulaşım imkanı sağlayan bir konuma sahip olmasıyla, gelişen ve büyüyen ekonomisi ile doğal bir pazara sahip ülkemizde bu tip fuar ve kongre etkinliklerinin düzenlenmesi biz sektör temsilcilerini mutlu ediyor”dedi.

 

  Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbantoğlu, SkyTürk'te  Yayınlanan SmartHub Programına Konuk Olarak Katıldı...Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu, 25 Ocak 2014 Cumartesi günü Skytürk'te yayınlanan "SmartHub" programına konuk olarak katıldı. Nalbantoğlu "2014 Yılında Bilgi Teknolojileri Sektörü" ile ilgili görüşlerini ve beklentilerini izleyicilerle paylaştı.

Programa aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://www.youtube.com/watch?v=eFDP0QyopwU
  McAfee'den Bilgi Sistemlerine Ödül...

McAfee tarafından gerçekleştirilen ödül töreninde "Yılın En Fazla Müşteri Devamlılığını Sağlayan İş Ortağı" ödülü Bilgi Sistemleri’nin oldu. Ödülü Bilgi Sistemleri adına Satış Müdürümüz Ahmet Kılcı teslim aldı. McAfee’nin bu ödülü Bilgi Sistemleri’ne layık görmesinden dolayı büyük gurur duyduğunu söyleyen Ahmet Kılcı, McAfee ile Bilişim Güvenliği alanında daha iyi işler başarmayı ümit ettiklerini bildirdi.  Bilgi Sistemleri ailesi olarak bu ödül için McAfee'ye teşekkür ederiz.

  Bekir Sami Nalbantoğlu İstanbul Ticaret Üniversitesinde Seminer Verdi...

  Geleneksel Bilgi Sistemleri Müşteri İftarı, Sultanahmet Golden Horn Otel'de Gerçekleşti...

Geleneksel olarak düzenlenen Bilgi Sistemleri Müşteri İftarı, 1 Ağustos tarihinde, eşsiz manzarası ile ünlü Sultan Ahmet Golden Horn Otel’de gerçekleşti. Çeşitli kurumlarda çalışan ağırlıklı olarak teknik departman ekiplerinin bir araya geldiği iftarda, misafirlerimiz iftar sonrasında eşsiz Sultan Ahmet, Ayasofya ve Marmara Denizi manzarasını seyrederken çaylarını keyifle yudumladılar.


  Bilgi Sistemleri İftar'da Buluştu...

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bilgi Sistemleri Şirket İçi İftarı, eski personelimizin de katılımıyla bu sene Ramazan Bingöl Et Lokantasında 29 Temmuz Pazartesi günü gerçekleşti. Yoğun katılımın olduğu iftar programına aileleri ile gelen arkadaşlarımız, oruçlarını birlikte açmanın keyfini doyasıya yaşadılar.

  Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Bilgi Sistemleri'ni Ziyaret Etti..

1.’si düzenlenen Türkiye Sağlık Mezunları Kurultayı’nda Pazarlama Müdürümüz Fatih Göksu ve Muhammet Uzun, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile sektörün sorunları hakkında sohbet etme imkânı buldu. Bakan Müezzinoğlu’na firmamızın yurtdışında takip ettiği projeler hakkında bilgi veren Fatih Göksu, kendilerinin desteğini hissettiklerini ancak Türkiye’de gerçekleşen başarılı projelerin Sağlık Bakanlığı tarafından bölge ülkelere daha fazla tanıtımının yapılması gerektiği görüşünü aktardı. Amaçlarının yerli yazılım ve donanım firmalarının önünü açmak olduğunu belirten Bakan Müezzinoğlu, söz konusu faaliyetlere ağırlık vereceklerini, Sağlık Mezunları Kurultayı’nın düzenlenme amacının tam da bu olduğunu belirtti.

Türkiye'den mezun olan yabancı sağlık meslek mensuplarının,  ülkemiz ile olan bağlarının daha da güçlendirmesi amaçlanan kurultayda, sağlık turizmi hedeflerinin daha hızlı yakalanması ve sağlık sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olabilmesi için çalışmalar yapıldı. Kurultay kapsamında, katılımcılarla ülkelerinin sağlık yapıları hakkında bilgi alışverişinde bulunuldu ve işbirliği yapılabilmesi için önemli adımlar atıldı.


  TÜBİDER Faaliyet Raporu Toplantısı Cemile Sultan Korusunda Düzenlendi...


Türkiye Bilişim Sektörü Derneği’nin Cemile Sultan korusunda düzenlediği akşam yemeği organizasyonu 3 Mayıs 2013 tarihinde gerçekleşti.

İş hayatının günlük ritminin dışına çıkarak sektörümüze daha geniş bir perspektif ile bakabilmek ve farklı dallarda uzmanlaşmış meslektaşlarımızın tanışmasına aracı olmak amacıyla bu akşam yemeğini düzenlemiş bulunduklarını belirten TÜBİDER Yönetim kurulu Başkanı Erkin Fındık,  TÜBİDER’in Mayıs 2011 – Mayıs 2013 faaliyetleri hakkında bilgi verdi. 2 yıldır sürdürdükleri VOC Test Merkezi projesinin hayata geçmesinin sektör açısından önemli bir eşik olduğunu ifade eden Fındık; derneğin 15 kişilik yönetim kurulu heyetinde her görüşten temsilcinin bulunmasına çok önem verdiklerini belirtti.

Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu’da; bu tür organizasyonlarda sektörün sorunlarının çokça konuşulduğunu, artık bu toplantıların başarı hikayelerinin paylaşıldığı, çözüm yollarının tartışıldığı organizasyonlara dönüşmesi gerektiğini belirtti.

 

  Bilgi Sistemleri OHSAD'a  "Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları" Sponsor Olarak Katıldı...

 

24-28 Nisan 2013 tarihinde, Antalya Cornelia Diamond Golf Resort Hotel de Düzenlenen 4. Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları sponsorluğu bu sene de BİLGİ SİSTEMLERİ destek sponsorluğunda gerçekleşti.

Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, SGK, İl Sağlık Müdürlükleri, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları, Kamu Hastaneleri Birliği Yöneticileri, ve Bilişim Şirketlerinin sağlık sektöründe yaşanan son gelişmeleri değerlendirdiği kapsamlı bir etkinlik gerçekleşti.

Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek, sektörün sorunlarına ortak çözüm alternatifleri oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıda; Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bürokrasisi, , Sağlıkta kaynak kullanımı ve sürdürebilirlik, SGK, Sağlık Turizmi, Sağlık Kuruluşlarının IT Altyapısı konuları ele alındı.

Türk sağlık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren platformda, Satış Müdürümüz Ahmet Kılcı ve ekibi, Bilgi Sistemleri’nin sektöre sunmuş olduğu çözümleri ziyaretçilere anlattılar. Etkinliğin konuklarından Medicalpark Yönetim Kurulu Başkanı Muharrem Usta’da standımızı ziyaret edenler arasında yer aldı.
  Bilgi Sistemleri Yöneticileri Mısır'da İskenderiye Başkonsolosumuza Ziyerette Bulundular...

Arap halklarının demokrasi, özgürlük ve insan hakları taleplerinden ortaya çıkmış; bölgesel, toplumsal bir siyasi hareket olan Arap Baharı; protestolar, mitingler, gösteriler ve iç çatışmalar sonrası, kendini yenileme hareketine bıraktı. Firmamız Pazarlama Müdürü Fatih Göksu ve Satış Müdürümüz Ahmet Kılcı, Mısırlı partner firma yöneticileri ile Mısır’a yapmış oldukları ziyaret esnasında İskenderiye Başkonsolosluğumuzu ziyaret ettiler.

Firma yöneticilerimiz Başkonsolosumuz Mehmet Akif Özdemir’e İskenderiye’de gerçekleştirmeyi planladıkları kaynak kullanımında rasyonelliği ve güvenliği arttıran çeşitli sistemleri Mısır'da kurma isteklerinden bahsettiler.

Bilgi Sistemleri gibi ülkemizin teknoloji üreticisi firmalarının Orta Doğu’da  faaliyet gösterdikleri alanları çeşitlendirmesinin kendilerini çok mutlu ettiğini belirten Başkonsolosumuz Mehmet Akif Özdemir; yüksek teknoloji içeren mal ve hizmetlerimiz Mısır'da yaygın pazar bulmasını diledi.


  MÜSİAD BİLİŞİM ZİRVESİ TUBİTAK TÜSSİDE Kampüsünde Gerçekleşti...


MÜSİAD Bilgi Teknolojileri Sektör Kurulu tarafından “Bilgi Toplumu Stratejisi ve 2023 Vizyonu” ana temalı Bilgi teknolojileri Sektör Zirvesi, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak'ın katılımıyla TÜBİTAK Gebze Kampüsü TÜSSİDE Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.


Bilgi Teknolojileri Sektör Zirvesi’ne, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Davut Kavranoğlu MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD 4. Dönem Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Darıca Kaymakamı Osman Ateş,  Gebze Ticaret Odası Başkanı Nail Çiler ve üst düzey sektör yöneticileri katıldı.

“Bilgi Toplumu Stratejisi ve 2023 Vizyonu” isimli panelin moderatörlügünü Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbatoğlu yaptı.  Liv Hospital CentriCall Çağrı Merkezi Çözümünü Kullanıyor...

 

 

İsmini insan vücudunun mucizevi şekilde kendi kendini tedavi edebilmesinden ilham alan Liv Hospital, Ulus’ta ilk hastanesini açtı.

Liv Hospital Ulus, uzman hekim kadrosu, sağlık personeli, tıbbi alt yapısı, ileri teknolojisi ve hizmet sunuş tarzıyla Türkiye'de hastanecilik sektörünün çıtasını yukarıya taşımayı hedefliyor. Hastane, 30.000 metrekare kapalı alanda, 150 yatak, 8 ameliyathane, 48 klinik ve yüksek teknoloji altyapısıyla ileri düzeyde sağlık hizmeti sunuyor.

Liv Hospital, işte bu ileri teknoloji altyapısını CENTRICALL Çağrı Merkezi Çözümü ile en üst seviyeye taşıyor.
  2012 CentriCall Çağrı Merkezi Ödülleri Sahiplerini Buldu...

10 Ocak 2013 tarihinde MedicalPark Göztepe çağrı merkezinde düzenlenen törenle ödüller sahipleri ile buluştu.
"En İyi Çağrı Merkezi Yöneticisi" dalında Hacer Kaya’nın, "En İyi Çağrı Merkezi Sorumlusu" dalında İsmail Karakaş'ın ve "Yılın Ürüne Değer Katan Çağrı Merkezi Kullanıcısı" dalında ise MedicalPark Samsun Çağrı Merkezi Sorumlusu Girne Eren ödüllere layık görüldü.

Seçici kurul adına emeği geçen herkese teşekkür eden Bilgi Sistemleri Pazarlama Grubu Yöneticisi Fatih Göksu, amaçlarının ülkenin yerli kaynakları ile ortaya çıkarılmış CentriCall Çağrı Merkezi Platformu’nun gelişmesi sürecinde destek veren kullanıcı ve yöneticileri onurlandırmak olduğunu belirtti.

CentriCall ürününün, ülkemizin milyonlarca dolarının yurtdışındaki çağrı merkezi yazılımı üreticilerine aktarıldığı bir dönemde ortaya çıktığını ve ülkemizin cari açığının düşürülmesine olumlu katkı sağlayan tamamen Türk mühendisler tarafından geliştirilmiş bir ürün olduğunu belirten Göksu, ödül organizasyonun önümüzdeki yıllarda geliştirilerek medyatik isimlere yer vermeyi düşündüklerini söyledi. Ödül töreni MedicalPark Göztepe Çağrı Merkezinde kesilen CentriCall pastasının ekiple birlikte yenmesi ile son buldu.

   Bekir Sami Nalbantoğlu, İstanbul Üniversitesi Kariyer Günleri'nde Deneyimlerini Öğrencilerle Paylaştı...


İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Kulübünün düzenlediği BİLFEST etkinliğinde gençlerle bir araya gelen Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbantoğlu, “Bilişim Dünyasında Mühendisler” isimli eğlenceli bir sunum yaptı. Gençlerin birincil hedefinin bir an evvel okullarından mezun olmaları olması gerektiğinin altını çizen Nalbantoğlu. Başarısız olmaktan asla korkmamaları gerektiğini anlattı. 27-28 Aralık 2012 tarihinde düzenlenen, yetenekli ve genç öğrencilerin sektör profesyonelleri ile bir araya geldiği BILFEST etkinliğinin önceki yıllar da olduğu gibi bu sene ki sponsoru yine Bilgi Sistemleri oldu.
   Elvan-ı Seba Programının Konuğu Bekir Sami Nalbantoğlu'ydu...
TRT-Ettürkiyye, Türkiye'nin uluslararası ve özellikle bölge ülkeleriyle olan ilişkilerine olumlu katkı sağlamak amacıyla 2010 yılında yola çıktı. Arapça konuşan, 22 Arap ülkesi ve Arapça konuşanlara yönelik yayın yapan Türkiye 350 milyon nüfusa sahip Arap ülkeleri ile Türkiye arasında bağları güçlendirmeyi hedefliyor. Kanalda hergün canlı yayınlanan Elvan-I Seba programının 2 Aralık Pazar 2012 tarihinde yayınlanan programının konuğu BS Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu’ydu. Nalbantoğlu programda CeBIT Euroasia fuarını ve Türkiye’nin bölgede teknoloji yatırımlarına etkisi konularını değerlendirdi.

Hafta içi her gün canlı olarak yayınlanan program, saat 8: 30'da başlıyor. Aktüel – magazin tarzında gündemdeki konuların işlendiği ve konukların alındığı program, Türkiye ile Arap dünyası arasında var olan ortak tarihi ve kültürel mirası canlandırmayı amaçlıyor. Yapımcılığını Yedirenk İletişim Grubu'nun üstlendiği programın yönetmen koltuğunda Resul Uslu oturmakta. Nizar Hirbawi ise sunuculuğunu üstleniyor.

 

  Bilgi Sistemleri - Deloitte Fast 50 2012

Deloitte Teknoloji Fast50 Türkiye 2012 Programında Bilgi Sistemleri , son beş yılda üst üste büyüme başarısı göstererek bu sene de en çok büyüyenler listesinde yerini aldı.

Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu “Bilişimin Türkiye’nin stratejik sektörlerinden olduğunu, Türkiye’nin bölgede belirleyici rol üstlenmek istiyorsa bilişim yatırımlarını ve bilişim desteklemeye devam etmesi gerektiğini ifade ederek, kendilerinin sektöre daha çok kaynak aktarmaya devam edeceklerini, çağrı merkezi ve takip sistemleri konusunda bölgenin lider markalarından biri olmayı hedeflediklerini belirtti.”

 

  Bilgi Sistemleri SAYED Fuarında...

 

 

  Bilgi Sistemleri Musiad Fuarında...

T.C. Başbakanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan himayesinde, T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer Çağlayan’ın katılımıyla, 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı, 1993 yılından bu yana her iki yılda bir Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi ile paralel olarak organize edilmektedir.

Bu sene 14.’sü düzenlenecek olan MÜSİAD Uluslararası Fuarı, 11-14 Ekim 2012 tarihinde İstanbul Fuar Merkezi CNR Expo Center’da, 5 Salonda Yerli ve Yabancı işadamlarını buluşturarak, toplam 45bin metrekare kapalı alanda gerçekleştirilecek. Bilgi Sistemleri 4. Hall’de 4D11-A standında ziyaretçiler ile buluşacak.

 

 

  Hız Kesmeden Devam Ediyoruz...
  Bilgi Sistemleri Geleneksel İftar Yemeği...


Bilgi Sistemleri şirket içi geleneksel iftar yemeği Çamlıca Hacegan Restaurant’ta gerçekleşti.
Bilgi Sistemleri personeli ve eski çalışanlarının katılımı ile gerçekleşen iftar yemeğine bu sene şeref konuğu olarak Ümit Şimşek Hoca’da katıldı. İftarda BS çalışanları Ramazan ayında aynı sofraya oturabilme fırsatı bulmanın mutluluğunu yaşadı. Geleneksel hale getirilen iftar yemeğine katılan herkese teşekkür eden Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu, bundan sonra ki yıllarda da bir araya gelmeyi dilediklerini söyledi.


  27-30 Haziran 2012 Libya Cons-Tr Fuarındayız...

 Trablus Büyükelçimiz, Sn. Ali Kemal Aydın, standımızı ziyaret ederken...

Savaş yaralarını hızla sarmaya başlayan Libya,  savaş sonrası ilk milli katılım fuarı olma özelliği taşıyan Libya Cons-Tr Fuarına Bilgi Sistemleri adına Fatih Mehmet Göksu ve Halil Ergün Kormaz katılımlarıyla 27-30 Haziran 2012 tarihinde başkent Tripoli’de ziyaretçileriyle buluşuyor...

27-30 Haziran 2012 Liya Cons-Tr
Bilgi Sistemleri
Stand No: A23  2012 OHSAD (Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları 3) Etkinliği Destek Sponsoruyuz...

Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) tarafından düzenlenen "Sağlıkta Ortak Çözüm Toplantıları" 25-29 Nisan tarihleri arasında BİLGİ SİSTEMLERİ destek sponsorluğunda MARDAN PALACE Antalya'da gerçekleşti. Etkinlik; Sağlık Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, SGK, İl Sağlık Müdürlükleri, Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları, Kamu Hastaneleri, Üniversite Hastaneleri ve Teknoloji Şirketlerini sağlık sektöründe yaşanan gelişmeleri değerlendirmek için bir araya getirdi.

Sağlık sektöründeki değişim ve yenilikleri değerlendirmek, sektörün sorunlarına ortak çözüm alternatifleri oluşturmak amacıyla düzenlenen toplantıda; Özel Hastaneler Yönetmeliği ve Sağlık Bürokrasisi, , Sağlıkta kaynak kullanımı ve sürdürebilirlik, SGK, Sağlık Turizmi, Sağlık Kuruluşlarının IT Altyapısı konuları ele alındı.
Türk sağlık sektörünün tüm paydaşlarını bir araya getiren platformda, Bilgi Sistemleri standında Fatih Göksu, Ahmet Kılcı ve Mehmet Telli, Bilgi Sistemleri’nin sektöre sunmuş olduğu çözümleri ziyaretçilere anlattılar.

Organizasyonun ilk günü oturumları arasında yer alan Hastanelerde IT uygulamaları üst başlığı altında düzenlenen oturumda Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu hastanelerde kurulması gereken ideal IT alt yapısı konusunda katılımcıları aydınlattı. Gelecekte hastanelerde mobil uygulamaların ön plana çıkacağından bahseden Bekir Sami Nalbantoğlu IT alt yapısı kuvvetli hastanelerin ayakta kalacağını belirtti.

  2012 CeBit Hannover Fuarındaydık...

“Güveni Yönetmek” temalı 2012 CeBIT fuarında Bilgi Sistemleri ülkemizi temsil eden milli katılımcı firmalar arasında yerini aldı. İlk gün Hannover Başkonsolosumuz Sayın Tunca Özçuhadar’ın katılımı ile stant açılışını yapan firmamız, hem Türklerin hem de yabancıların ilgi odağı oldu. Standımıza gösterilen yoğun ilgiden çok memnun olduğunu belirten Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbantoğlu fuarda önümüzdeki senelerde daha geniş bir katılım ile ülkemizi temsil edeceğimizi belirtti.

CeBIT 2012’de ziyaretçilere BS çözüm portföyünden çağrı merkezi yazılımımız CentriCall, kamu hizmetleri otomasyonu çözümümüz BilCad ile ilgili tanıtımlar yapıldı. Orta Doğu ülkelerinden gelen ziyaretçilerin daha yoğun ilgi gösterdikleri standımızda, ikinci gün düzenlenen kokteyle birçok firmanın üst düzey yöneticileri hem sohbet etme hem de günün yorgunluğunu atma fırsatı yakaladılar.

 

 

 

  2012 Teknoloji Vizyonu Sunumunu Haliç Kongre Merkezi Balat Salonunda Gerçekleştirdik...


Bilişim sektörünün en önemli oyuncularından olan HP ve McAfee; 2012 yılında IT pazarında yaşanacak gelişmeleri ve yeni trendleri, Bilgi Sistemleri’nin düzenlediği “2012 Teknoloji Vizyonu” toplantısında paylaştılar. 22 Şubat 2012 Çarşamba günü Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen organizasyona Türkiye’nin seçkin kurumlarının üst düzey IT yöneticileri katıldı.

Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu, yaptığı açılış projeksiyonunda, Türkiye’nin bölgede etkin güç olma hedefine ve stratejisine uygun olarak, kurumların IT’ye olan bakış açısının ne olması gerektiğini anlattı ve buna paralel bir IT yol haritasını ortaya koydu.  

HP Networking Ülke Müdürü Sami Arbak, bilgi teknolojilerinin olmazsa olmazı veri iletişimi tarafında 2012 yılında beklenen yenilikleri ve trendleri paylaştı.

Security pazarının lider üreticilerinden McAfee’nin Ülke Müdürü Armağan Zaloğlu, yaptığı sunumda kriminal verileri de kullanarak BT güvenliği pazarındaki yeni nesil tehditleri ve çözümleri anlattı…

Tüm katılımcılarla birlikte Haliç’in muhteşem manzarasına karşı yenen öğle yemeğinin ardından HP’den İlker Rodoplu; veri depolama teknolojilerinin evrimini ve yeni nesil veri depolama yaklaşımlarını anlattı.

Endüstri standardı sunucu pazarının yıllardır değişmeyen lideri olan HP’nin Sunucu Grubu Ürün Müdürü Merden Kahvecioğlu, bulut bilişim çözümlerini ve bulut bilişimin yol haritasını paylaştı.

2012 Teknoloji Vizyonu Bültenini Buradan İndirebilirsiniz...


 

  Bilgi Sistemleri 06-10 Mart Tarihleri Arasında Hannover CeBIT 2012 Fuarında Olacak...

Bilgi Sistemleri Dünyanın En Büyük Bilişim Fuarı Hannover CeBIT 2012 Fuarında...

Bilgi Sistemleri Hall 3 Stand J04-2 Standında Fuara İştirak edecek.

BILGI Ürün Grubundan, Çağrı Merkezi Yazılım Çözümü CentriCall'da Ayrıca CeBIT'te Hall 9 Stand C26'da Ziyaretçileriyle Buluşacak.

 

  BilCAD'in Arayüzü Yenileniyor


 

BilCAD İş Gücü Yönetim Sistemi Logosunun yenilenmesinin ardından arayüz değişikliğinede gidiyor.

Kullanıcı dostu, pratik ve göze hoş gelen yapısına çok yakında kavuşacak.
  Bilgi Sistemleri 2012 Teknoloji Vizyonunu Haliç Kongre Merkezinde Sunacak...

Bilgi Sistemleri 2012 Teknoloji Vizyon'unu 22 Şubat 2012 Çarşamba Günü Haliç Kongre Merkezinde Sunacak.


   Bekir Sami Nalbantoğlu, Hp'nin Yenilenen Sertifika Programlarıyla İlgili Demeç Verdi...

 

Hp çözüm ortağı Bilgi Sistemleri Genel Müdürü Bekir Sami Nalbantoğlu, Hp'nin yenilenen sertifika programlarıyla ilgili olarak şunları söyledi: "Hp, çözüm ortaklarına Bütünleşik Altyapılar portföyünde olağanüstü fırsatlar sunuyor.

Hp'nin eğitim programları ve Ağ Tasarım Merkezi'ne erişim sağlamasının yanı sıra çözüm ortaklarına yönelik destek uygulamaları da Hp ile çalışmayı çok kolay ve kârlı hale getiriyor."

Devamını "http://www.haberler.com/hp-den-yeni-is-ve-egitim-firsatlari-3207939-haberi" adresinden ulaşabilirsiniz.

   Bekir Sami Nalbantoğlu, İstanbul Üniversitesi Mühendislik Fakültesinde Seminer Verdi...

İstanbul Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Kulübünün düzenlediği BİLFEST etkinliğinde gençlerle bir araya gelen Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbantoğlu, “Bilişim Dünyasında Mühendisler” isimli eğlenceli bir sunum yaptı. Gençlerin birincil hedefinin bir an evvel okullarından mezun olmaları olması gerektiğinin altını çizen Nalbantoğlu. Başarısız olmaktan asla korkmamaları gerektiğini anlattı.
15-16 Aralık 2011 tarihinde düzenlenen, yetenekli ve genç öğrencilerin sektör profesyonelleri ile bir araya geldiği BILFEST etkinliğinin önceki yıllar da olduğu gibi bu sene ki sponsoru yine Bilgi Sistemleri oldu.

 

  Yine Çok Hızlıyız...


The Ritz Carlton İstanbul Otel'de 14 Kasım 2011 tarihinde 5.si düzenlenen Deloitte Technology Fast50 listesinde 4. Kez sıralamaya girme başarısını gösterdik.

Ödül töreninde, Genel Müdürümüz Bekir Sami Nalbantoğlu plaketimizi Deloitte Global Teknoloji Medya ve Telekomünikasyon Araştırmalar Direktörü Paul Lee'den aldı.

2012'de hız kesmeden devam...

 

 

  CentriCall V3.0 Çıktı...

Çağrı merkezleri; iletişimi fırsata ve katma değere dönüştürmenin en iyi yolarından biri... CentriCall V3.0, çağrı merkezinizi mükemmel yönetmekle kalmıyor, işinizle çağrı merkezini entegre ederek, müşteri memnuniyetinizi ve kazancınızı maksimuma çıkarıyor.

 

 

 

  Bilgi Sistemleri 23-26 Kasım Tarihleri Arasında BAKUTEL 2011 Fuarındaydı...

Azarbeycanda 23-26 Kasım tarihleri arasında düzenlenen BAKUTEL 2011 fuarına katılan Bilgi Sistemleri adına Satış Müdürümüz Ahmet Kılcı ve Pazarlama Müdürümüz Fatih Göksu bizleri temsil etti.

 

 


Bilgi Sistemleri Türkiye'de HP CONVERGED INFRASTRUCTURE Sertifikasına sahip iki firmadan biri.

HP'nin Converged Infrastructure (Birleşik Altyapı Mimarisi) adını verdiği bu teknoloji çok büyük bilişim altyapılarına yeni bilgisayarların lego gibi eklenebilmesi temeline dayanıyor. HP Birleşik Altyapı Mimarisi (Converged Infrastructure) şirketlerin değişen ihtiyaçlarını her koşulda karşılayabilen esnek bir teknoloji altyapısına olanak sağlıyor.

Böylece firmalar altyapının bakımı için harcadıkları BT bütçelerini inovasyona ayırma şansı buluyorlar. HP Birleşik Altyapı Mimarisi operasyonel uygulamaların geliştirilmesi için en uygun ortamı sağlarken ağ maliyetlerini de düşürüyor. Ayrıca sanallaştırma teknolojilerine yatkınlığı ile HP'nin yeni mimarisi kullanılan donanımlardan en fazla verimin alınmasına da imkan sağlıyor. Bu hizmet sayesinde şirketler HP'nin bulut bilişim, paylaşımlı servis ve veri merkezi geçişlerinde elde ettiği tecrübeden faydalanarak ölçeklenebilir altyapılara kavuşuyorlar.Bilgi Sistemleri HP İLERİ SEVİYE UZMANLIKLARI ile (Gold Specialist, Converged Infrastructure Gold Specialist, Advanced Networking Gold Specialist, Advanced Computing Gold Specialist) BT yapınıza en üst seviyede çözümler sunar.

banban4